Keltoş ile Kedisinin Hikayesi: | AylinSohbet.Com - Online Sohbet Odaları, Mobil Chat Sitesi

Keltoş ile Kedisinin Hikayesi:

Keltoş ile Kedisinin Hikayesi:

admin     22-04-20     Hikaye     Keltoş ile Kedisinin Hikayesi:     743 Defa Okundu

Keltoş etc.ile Kedisinin Hikayesi:

Bir Keltoş etc varmıs sepeti alır eline düşermiş ormanın içine. Biraz mantar toplar getirirmiş anasına pişirmesi için.O gün yine sıkıntılı bir günmüş. Hava sisli ve yağmurluymuş. Keltoş yine ormana gitmiş. 

Başlamış mantar toplamaya. Biraz da kendi yemiş. Sonra dinlenmek için oturmuş koca bir ağacın altında Başını kaldırınca bir bir kedi  görmüş, öylece oturup duruyormuş. Keloş görünce birden daldan inmiş kedi ve ağlamaya başlamış.

Kucağına almış keltoş kedisi öpmüş sevmiş sakinleştirmeye çalışmış. Aaaah, ah demiş kedi Senin gibi bir arkadaş bulamadım şimdiye kadar.

Kendisi de dertlenen Keltoşun fakirliğini anlatmış çok acımış kedi onun haline gel sana bir iyilik yapayım demiş. Saatlerce yürümüşler ve sonuçta orman bitmiş uzakta kayalıklar görünmüş. kedisi

Oraya git, seni keklikler karşılayacak sana üç soru soracaklar doğru bilirsen ne kazanacağını görürsün  demiş. Gerçekten de Keltoş etc. Aylinsohbet.com.

keklikler karşılamış. Kraliçe keklik sana üç sorumuz var, bilirsen iki küp altın alacaksın diye konuşmuş.

Sorun demiş Keltoş. Bir kiraz ağacını gösteren kraliçe keklik O ağaçta kaç kiraz var söyle bakalım diye sormuş Onu bilmeyecek ne var, sesin altın tüylerinin sayısı kadar Nereden bildiğini sorunca da say da bak demiş.

Doğru kabul etmişler bu yanıtı.

İkinci soru Dünyanın tam ortası neresi biçimindeymiş Bunu da Tam senin ayağını bastığın yer diye yanıtlamış Keltoş inanmıyorsan ölç de bak Bu da doğru kabul edilmiş.

Son soruda ise eline iki tane ceviz alan kraliçe hangisi daha ağır bil bakalım demiş.Suya daha fazla batan ceviz daha ağırdır diye yanıtlamış Keloğlan.

Bu da doğru kabul edilince iki küp altın verilmiş kendisine.keltoşa  kendini bilen keltoş için yazdım bunu Aylinsohbet.com.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!