Papatya Çiçeginin Anlamı Nelerdir: | AylinSohbet.Com - Online Sohbet Odaları, Mobil Chat Sitesi

Papatya Çiçeginin Anlamı Nelerdir:

Papatya Çiçeginin Anlamı Nelerdir:

admin     16-11-19     Genel, Şiir Köşesi     Papatya Çiçeginin Anlamı Nelerdir:     2405 Defa Okundu

Aylinsohbet.com.<Blog>Papatya Çiçeğinin Anlamı Nelerdir:

Papatya çiçeği, saf ve temiz sevgi anlamını taşımaktadır. Nisan ve Ağustos aylarında açmaktadır. Papatya baharın simgesi olan çiçeklerden birisidir. Baharın habercisi olarak ilk açan çiçeklerden birisidir. Temiz kalbin ve sevginin simgesi olarak, karşı tarafa hediye olarak gönderebileceğiniz bir çiçek türüdür. Papatyayı bulmak çokta zor değildir. Yeşillik, ormanlık veya kırlara çıktığınızda hemen hemen her yerde görülebilen bir çiçektir. Sade bir çiçektir. Beyaz ve sarı rengin uyumuyla, çok güzel kendine has bir güzelliği vardır. Güzelliği dışında, papatya çayı, papatya kremi gibi ürünleri de kullanılmaktadır. Papatya çiçeği anlamı ile uyum içerisindedir. Temiz kalbi simgeler. İnsana samimiyet hissi verir. Kendine has sade ve gösterişten uzak duruşu ile kadınların hayır diyemeyeceği çiçeklerden birisidir.

Papatyanın Özellikleri Nelerdir:

Çiçekler bazı duyguları ifade etmeye yarar. Peki, papatya neyi simgeler Papatya çiçeği, saf ve temiz kalbi simgelemektedir. Sevginin ifadesidir papatya. İlkbaharın gelmesiyle kırlar papatya ile dolar. Köksü bir sapı bulunmasından dolayı, her yıl bahar ayında kendiliğinden çıkmaktadır. Sağlık açısından papatyadan yararlanmaktayız. Papatya çayı, losyonu ve kremi gibi ürünleri piyasada bulmak mümkündür. Çiçeği canlı olarak ta kolayca bulabilirsiniz. Kır alanlarda kendiliğinden çoğalırlar. Sağlığa çok faydası vardır. Özellikle papatya çayı sakinleştirici etkisi özelliği ile tüketilmektedir. Ayrıca karın ağrılarına da iyi gelmektedir.

Sevgi Emek İster Sözünün Nereden Geldiğini Biliyor Musunuz

Papatya çiçeğinin hikayesi, papatyaya daha farklı bakmanızı sağlayacak türden bir hikayeye sahip. Papatya, her türden çiçeğin bir arada bulunduğu, büyük bir bahçede yaşıyormuş. Bahçenin yaşlı bahçıvanına aşık olmuş. Yüzlerce çiçeğin arasından sadece kendisi ile ilgilensin, suyunu döksün istiyormuş. O kadar çiçeğin arasından kendisini bir gün görür umudu ile bekliyormuş. Bahçıvanın diğer çiçeklerle ilgilenmesini kıskanıyormuş. Zaman geçtikçe aşkın ağırlığını taşıyamaz olmuş. Boynunu bükmüş. Bahçıvanı göremese de sadece sesini duyuyormuş. Papatyaya, bahçıvanın sesini duyması bile yetiyormuş. Bir gün bahçıvan papatyaya doğru yaklaşmış.

Papatyanın zayıf gövdesinin yanına toprağa bir sopa sokarak, papatyanın gövdesini bağlayarak sağlamlaştırmış. Papatya bahçıvanı tam olarak göremese de, bu yaklaşımından dolayı bahçıvanı daha çok sevmiş. Aradan uzun bir süre geçmiş. Bahçeye gelen giden olmuyormuş. Bahçıvanın sesini de duymuyormuş artık. Bir gün bahçe hortumunun sus sesi duyulmuş. Çok heyecanlanmış. Bir de bakmış ki genç bir bahçıvan, papatyaya doğru yaklaşmış, sen ne güzel açmışsın böyle, ama gövden seni taşıyamaz hale gelmiş demiş. Ve bahçe makasıyla papatyanın kafasını kesivermiş. Yaşlı bahçıvanı neden sevdiğini işte o zaman anlamış. Her şeye rağmen yaşlı bahçıvan emek vermişti. diyerek, sevginin emek olduğunu anlamış.

Aylinsohbet.com.Aylin.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (8 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!