Yeşil çay ile akne tedavisi: | AylinSohbet.Com - Online Sohbet Odaları, Mobil Chat Sitesi

Yeşil çay ile akne tedavisi:

Yeşil çay ile akne tedavisi:

admin     09-05-20     Kadınca Güzellik     Yeşil çay ile akne tedavisi:     849 Defa Okundu

Yeşil çay ile akne tedavisi:

Yeşil çay akneyi önleyebilen doğal bir malzemedir. Hem içildiğinde hem de yüzeysel olarak uygulandığında sebum üretimini düzenlemeye yardımcı olur.

Yeşil çay, akne tedavisinde kullanıldığında iyi sonuç veren doğal bir damar büzücüdür. Ayrıca bir antioksidandır.

Yeşil çay içmek, ciltte sebum üretimini azaltmaya yardımcı olduğu için aknenin gözünü korkutur. Ayrıca insülin düzeyini ve kan şekerini de ılımlı bir hale getirir. Her şeyde olduğu gibi burada da anahtar ölçülü olmaktır. Yani günde bir bardak yeterli olacaktır.

Aynı şekilde harici olarak yeşil çay kullanmak mümkündür. Akne olan bölgeye basit bir şekilde yeşil çay özü kompresi uygulamanız yeterlidir. Bu, o bölgedeki bakterileri yok etmenize, enflamasyonu azaltmanıza ve sivilceleri önlemenize yardımcı olacak.Bunu da okuyun: Akne İzlerini Azaltmak İçin 5 Ev Yapımı Tedavi

Akne için yeşil çay kullanmak: Diğer yöntemler.

Akne için yeşil çay kullanırken deneyebileceğiniz biraz daha detaylı başka formüller de vardır. Onlar yalnızca akneyi iyileştirmekle kalmazlar, aynı zamanda cildinizin genel görünümünü de iyileştirirler.

Ayrıca cildinize tazelik katar, sıkılaştırırlar. Böylece yaşlanmayı önlerler. Bu amaçlarla yapabileceğiniz en etkili maskelerden bazıları şunlardır:

Yeşil çay ve bal. Her birinden birer kaşık dolusu alın ve bir macun yapın. Daha sonra yüzünüze uygulayın ve etkisini göstermesi için 15-20 dakika bekletin. Soğuk suyla yıkayın ve bu işlemi haftada iki kez tekrar edin.

Yeşil çay ve aloe vera. Bu maske için iki poşet yeşil çaya, bir yemek kaşığı aloe veraya ve bir bardak suya ihtiyacınız olacak. Çayları kullanarak bir infüzyon hazırlayın ve soğumaya bırakın. Daha sonra diğer malzemelerle karıştırın ve bir sprey şişesinin içine koyun. Banyodan sonra yüzünüzü spreyleyin.

Daha akneye karşı hiç bu yeşil çaylı çözümlerden birini denediniz mi Gördüğünüz gibi hem tüketilmesi hem de kullanılması bu cilt bozukluğunu iyileştirmede oldukça faydalıdır.Aylinsohbet.com.Aylin.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!