Esohbetim Seviyeli Online Sohbet Mobil Odaları Chat Siteleri

Esohbetim Seviyeli Online Sohbet Mobil Odaları Chat Siteleri

Esohbetim Seviyeli Online Sohbet Mobil Odaları Chat Siteleri

admin     10-02-24     Genel, sohbet, Sohbet Odaları     Esohbetim Seviyeli Online Sohbet Mobil Odaları Chat Siteleri     153 Defa Okundu

Esohbetim Seviyeli Sohbet Odaları:

Aylinsohbet.com. Alanya Sohbet odaları Seviyeli kaliteli bir sohbetin adresi olduğu gibi kesintisiz ve ücretsiz sohbet edeceğiniz en iyi yerdir IRC Sohbet olarak başlamıştık. Bizi takip ederek başaracağımız olaylara şahitlik etmek için burada kalmaya devam edin.

Alanya Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler:

Ülke turizminin başkenti Antalya’nın en güzel ilçelerinden biri olan Alanya muhteşem doğası, birbirinden güzel plajları ve tarih mirasıyla her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti kendisine çekmeyi başarıyor.

Özellikle maviyle kumların buluştuğu muhteşem kumsalları, hepsi birer doğa harikası olan mağaraları ve gezenleri bir zaman yolculuğuna çıkaran tarihi zenginlikleriyle Alanya dünya çapındaki ününün hakkını veren bir belde. Bu şirin beldeyi keyifle keşfetmeniz için bir Alanya gezilecek yerler rehberi hazırladık.

Eğer bu yıl tatilinizi Alanya’da geçirmeye karar verdiyseniz beldede bulunan çok sayıda otel ve konaklama olanağını sitemizde detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. İşte siziler için hazırladığımız Alanya gezilecek yerler listesi.

Hamaksia Antik Kenti: 

Alanya’ya bağlı Elikesik Köyü’nde yer alan Hamaksia Antik Kenti Sinekkalesi adıyla da bilinmektedir. Kentte yerleşimin Helenistik dönemde başladığı düşünülmektedir.

Efsaneye göre ünlü Mısır Kraliçesi Kleopatra’ya hediye olarak sunulan, muhteşem sedir ağaçlarıyla ünlü bir bölgede yer alan bu antik kentte günümüzde hala görülebilen kalıntılar arasında nekropol, kiliseler ve çeşmeler gibi yapılar yer almaktadır. Kentte ayrıca Hermes’e ait bir tapınağın varlığına dair veriler de bulunmuştur.

Alanya tarihi yerler deyince ilk akla gelen yapılardan biri olan antik kenti mutlaka gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Damlataş Plajı Alanya’nın eşsiz plajları arasında öne çıkan Damlataş Plajı mavi bayraklı muhteşem bir plaj. Alanya turistik yerler deyince akla gelen ve Alanya’nın mücevheri diyebileceğimiz Damlataş Plajı, pırıl pırıl suyu ve sapsarı kumlarıyla tatil deneyiminize muhteşem bir keyif katacak.

Damlataş Plajı’nın berrak sularında yüzerken size eşlik edecek türlü çeşitli balıkları seyretmek ise apayrı bir zevk!.

Alanya Doğu Plajı: Alanya doğal güzellikleri arasında bulunan muhteşem plajlardan bir diğeri ise oldukça geniş bir plaj olan Alanya Doğu Plajı. AntalyaMersin karayolu üzerinde bulunan plaj 40 km uzunluğundadır. İncecik, altın gibi kumlarıyla bu güzel plajda şemsiye, şezlong gibi ihtiyaçlarınızı kiralayabileceğiniz tesisler bulabilceğiniz gibi, çeşitli restoranlar da yer almaktadır.

Alanya Doğu Plajı denizi fazla derin olmadığından çocuklu aileler tarafından da tercih edilen bir plaj olma özelliğini taşıyor.

Kleopatra Plajı: Akdeniz’in en güzel bazı plajlarının yer aldığı ilçelerden olan Alanya’daki bir diğer ünlü plaj da Kleopatra Plajı. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin akınına uğrayan muhteşem güzellikteki Kleopatra Plajı,

Damlataş Plajı’nın bitti yerde başlayan bir plaj:

İncecik sapsarı kumları ve turkuaz rengi berrak deniziyle Kleopatra Plajı, güzelliğinin yanı sıra mavi bayraklı bir plaj olması nedeniyle de çok tercih edilen bir yer. Ücretsiz olarak faydalanılabilen plajda birçok restoran ve büfe de yer almaktadır.

Ayrıca plajda jet ski, paraşüt ve deniz bisikleti kiralayarak çeşitli sporlar ve etkinlikler de yapmak mümkündür. Tatilinizi Alanya’da geçirmeye karar verdiyseniz Alanya gezilecek yerler arasına mutlaka bu plajı da dahil etmenizi tavsiye ediyoruz.

Portakal Plajı: Portakal Plajı Akdeniz’in berrak sularının yumuşacık kumlarla buluştuğu muhteşem Alanya plajlarından bir diğeri. 1 kilometre uzunluğundaki bu muhteşem plaj da birçok Alanya plajı gibi mavi bayraklı. Muhteşem mavilikteki sularıyla tam bir Akdeniz plajı olan plajın arkasında ise yemyeşil ağaçlarıyla Toros Dağları bulunmaktadır. Alara Kalesi. 

Esohbetim Seviyeli Sohbet Odaları:

 Türk mimarisinin en güzel örneklerinden biri. Alara Kalesi, tarihi ile ön plana çıkan Alanya

Damlataş Mağarası Alanya turistik yerler denince ilk akla gelen doğal güzelliklerden olan Damlataş Mağarası adını sarkıtlardan damlamaya devam eden su damlalarından almıştır. Muhteşem bir doğa harikası olan mağara aynı zamanda astıma iyi gelmesiyle de tanınmaktadır.

Her yıl birçok astım hastasının doktor tavsiyesiyle faydalanmak için ziyaret ettiği mağaranın havası her mevsim aynı ısıda sabit kalmaktadır. Türkiye’nin şüphesiz ki en önemli mağaralarından biri olan Damlataş Mağarası her yıl en çok turistin ziyaret ettiği mağaralar arasında da başı çekiyor. Alanya gezinizde bu muhteşem doğa harikasını görmeyi ihmal etmeyin.

Fosforlu Mağara: Mağaralarıyla ünlü Alanya’daki bir başka doğa harikası mağara da Fosforlu Mağara dır. Alanya tatilinizde, mutlaka Fosforlu Mağarayı ziyaret etmeli, ziyaretçilerine gerçekten farklı bir deneyim yaşatan doğa mucizesini yakından görmelisiniz. Bir deniz mağarası olan bu mağarayı teknelerle gezme imkanı da bulunuyor.

Mağarayı geçtikten sonra kendinizi tertemiz sulara atıp, denizin keyfini bu kez çok farklı bir atmosferde çıkarmanızı tavsiye ediyoruz. sizleri Sohbet odamıza da bekleriz Aylinsohbet.com:

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!