Akgünlük Sakızı Nedir, Seviyeli Online, Sohbet Sitesi Mobil.

Akgünlük Sakızının Faydaları Nelerdir (AylinSohbet.com)

Akgünlük Sakızının Faydaları Nelerdir (AylinSohbet.com)

admin     13-01-23     Genel, sohbet, Sohbet Odaları     Akgünlük Sakızının Faydaları Nelerdir (AylinSohbet.com)     342 Defa Okundu

Akgünlük sakızı:

Seviyeli Online, AylinSohbet Sitesi, Seviyeli Mobil Sohbet Odaları,

Aylinsohbet.comAkgünlük ağacından elde edilen ve sakızlar arasında çok terci edilecek günlüksakızı insan vücuduna inanılmaz faydaları bulunmaktadır. Özellikle solunum yolları rahatsızlıklarına, öksürüğe karşı en etkili yöntemdir. İltihap için de akgünlük tercih edilmektedir. İltihaplı eklem romatizması sırt ve eklem ağrıları, kireçlenme ve hareket kısıtlığı gibi problemleriniz varsa bu bitkiyi denemelisiniz. Akgünlük sakızı faydaları nelerdir. Akgünlük sakızı zayıflatır mı işte bunların yanıtı. Sağlıklı bir bitki olan Akgünlük sakızı, geleneksel tıpta yaygın olarak kullanılmaktadır. AkGünlük sakızının faydaları arasında mide yaralarını iyileştirici, balgam söktürücü, kuvvet verici, öksürük giderici saç hastalıklarını tedavi edici, astım ve romatizmal hastalıkları düzenleyici etkileri yer almaktadır.

Akgünlük Sakızının Faydaları Nelerdir:

Özellikle akciğer olmak üzere birçok kanseri önleyici ve tedavi edici özelliği de bulunmaktadır.
Vücutta oluşan ödemin ve iltihabın vücuttan kısa sürede atılmasını da sağlamaktadır.
Zihin açar ve unutkanlığı önlemektedir. Fakat kuru üzümle birlikte tüketilmelidir.
Psikolojik problemlere ve strese karşı da akgünlük sakızının inanılmaz faydası bulunmaktadır. Ayrıca depresyon tedavisinde de kullanılmaktadır. Dil tutulması için kekikle birlikte tüketilirse dilin açıldığı görülmektedir. Düzenli ve yeterli miktarda tüketmek çok önemlidir. Akgünlük sakızının diğer bir özelliği ise ses kısıklığını tedavi etmesidir. Özellikle havuçla birlikte tüketildiği zaman faydası daha fazla artmaktadır.

Akgünlük Sakızının Kullanımı Nasıldır: 

Bazı bulgulara göre kanserli hücrenin büyümesini önlediği görülmektedir.
Bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bu sayede dışarıdan gelecek her türlü hastalığa karşı da korumaktadır.
Öksürüğe en iyi gelen ve kısa sürede bitiren akgünlük sakızıdır. Düzenli ve yeterli miktarda kullanıldığı zaman kısa sürede öksürüğü bitirir. Karaciğer ve akciğer dostudur ve sağlığını da korumaktadır.
Yaraların daha hızlı iyileşmesini de sağlamaktadır. İyi bir iltihap kurutucu olduğu için özellikle iltihaplı romatizmaya da iyi gelmektedir. Ayrıca üst solunum solu rahatsızlıklarını önler ve balgam söktürücüdür. Özellikle midede oluşan ağrı ve sızının dinmesini de sağlamaktadır. Huzursuz bacak sendromuna karşı da çok faydalı bir besindir. Ayrıca vücutta oluşan kireçlenmeye karşı da çok yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak akgünlük sakızı çiğnemek zayıflamaya da yardımcı olmaktadır. Düzenli şekilde çiğnendiğinde kalori yaktırmakta
Vücutta yaralara yakı olarak da kullanılmaktadır. Tütsü olarak tercih edilmektedir. Sakız olarak çiğnenmektedir. Cilt bakımlarında da kullanılmaktadır. Çay olarak da tercih edilmektedir.

Akgünlük Nasıl Kullanılır:

Macun olarak da kullanılmaktadır. Günlük Sakızı (Akgünlük) Nasıl Kullanılır. Akgünlük sakızını ağıza atıp çiğneyerek veya dövüldükten sonra yutularak yada günlük sakızı yakıp dumanı solunarak kullanılır. Bu şekilde şifaya kavuşulabilir. faydalarının çok olduğu bu ağacın Türkiye’de daha fazla tanıtılarak yararlanılmasını belirtirken, özellikle kanser hastalarında görülen tümörün büyümesini ve vücuttaki kötü hücrelerin çoğalıp yayılmasını engelliyor.
iltihap önleyici etkisi olduğu gibi iltihaplı hastalıklarda ödem ve ağrıda belirgin azalma sağladığı gözlenmiştir. İltihaplı eklem romatizması kireçlenme sırt ve eklem ağrıları, hareket kısıtlılıklarını azaltmada bu bitkiden yararlanılabilir. Ayrıca bu harika bitkinin balgam söktürücü, nefes darlığını giderici özellikleriyle özellikle astım hastalarında nöbetleri azalttığı, nefes alma kapasitesini arttırdığı gözlenmiştir. Bunlara ek olarak yara iyileştirici, stres ve depresyonu gidermeye yardımcı, hafızayı güçlendirici etkileri de vardır. Akgünlük bitkisinin kanser hastalığında tümör büyümesini önlemede, kötü hücrelerin çoğalmasını ve yayılmasını engellemede de etkilidir.

Akgünlük ağacı nerede yetişir:

Akgünlük ağacı Ülkemizde ise özellikle İç Anadolu Bölgesi’nde yetiştirilen ve boyları 8 metreye kadar ulaşabilen küçük ağaç türleridir. Akgünlük ağacı oldukça sağlam bir yapıya sahiptir ve uzun ömürlüdür. Ağacın en değişik özelliği gövdesine dokunulduğunda Akgünlük bitkisi ise bu ağaçlardan elde edilen reçineden yapılan bir tür sakızdır. 

Akgünlük Bitkisinin Zararları:

Fazla tüketilirse midede şişkinlik, alerjik bünyelerde cilt iltihaplanmalarına neden olabilir. Dikkat Aşırı miktarda tüketildiğinde nadiren de olsa karaciğerin işlevini ve sağlığını etkileyebilir.  Binlerce yıldır birçok hastalığın tedavisinde ya da hastalıklardan korunmak amacıyla kullanılan bitkisel ürünlere dikkat edin. Bitkisel ürünlerin güvenilir kaynaklardan temin edilmediği ve doğru şekilde tüketilmediği taktirde, ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceğini unutmayın. Şifa kaynağı olan bitkilerin doğru şekilde saklanması ve muhafaza edilmesi çok önemlidir tüm bitkiler ve baharatlar için önemlidir. Aylinsohbet.com.

Bir Önceki Yazıyı Görmek İçin Tıkla:

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!