Akıl Oyunları Filmi (Romantik Komedi) | AylinSohbet.Com - Online Sohbet Odaları, Mobil Chat Sitesi

Akıl Oyunları Filmi (Romantik Komedi)

Akıl Oyunları Filmi (Romantik Komedi)

SaLiMeN     24-05-23     Film     Akıl Oyunları Filmi (Romantik Komedi)     155 Defa Okundu

Akıl Oyunları Filmi

Akıl Oyunları (İngilizce: A Beautiful Mind), Nobel Ekonomi Ödülü sahibi ve Abel Ödülü sahibi Amerikalı matematikçi John Nash’in hayatına dayanan 2001 yapımı bir Amerikan biyografik drama filmidir. Senaryosunu Akiva Goldsman’ın yazdığı filmin yönetmenliğini Ron Howard üstleniyor. Sylvia Nasar’ın aynı adlı 1997 yılında en çok satan Pulitzer Ödülü’ne aday gösterilen kitabından esinlenmiştir. Filmde Russell Crowe, Ed Harris, Jennifer Connelly, Paul Bettany, Adam Goldberg, Judd Hirsch, Josh Lucas, Anthony Rapp ve Christopher Plummer ile birlikte yardımcı rollerde yer alıyor.

Film, aynı adlı kitaptan senaryolaştırılmıştır. Esasen, John Nash adında bir şizofren matematikçinin hayat hikâyesidir. Nash, öğrenciliği sırasında oyun kuramı üzerine büyük başarılar elde etmiş parlak bir matematikçidir.

Akıl Oyunları Film Konusu;

John Forbes Nash Jr., genç yaşında geliştirdiği kuramlarla matematik dünyasının bir numaralı ismi haline gelir. Fakat kısa süre içerisinde bencilliği ve kendine olan aşırı güveni sonucunda oluşan kişisel problemleri ile baş edemez duruma düşer. Dahilik ile delilik arasındaki ince çizgide, delilik tarafına doğru sürüklenir.

Orijinal İsmi: A Beautiful Mind
Vizyon Tarihi: 8 Mart 2002
Süre: 135dk
Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Ron Howard
Senarist: Akiva Goldsman
Yapımı: 2001 – ABD

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!