Çorum Sohbet Kaliteli Sohbet Seviyeli Sohbet Siteleri Chat sohbet siteleri sohbet OdalarıÇorum Sohbet Kaliteli Sohbet Seviyeli Sohbet Siteleri Chat sohbet siteleri sohbet Odaları | AylinSohbet.Com - Online Sohbet Odaları, Mobil Chat SitesiAylinSohbet.Com - Online Sohbet Odaları, Mobil Chat SitesiAylinSohbet.Com - Online Sohbet Odaları, Mobil Chat Sitesi

Çorum Sohbet Kaliteli Sohbet Seviyeli Sohbet Siteleri Chat sohbet siteleri sohbet Odaları

Çorum Sohbet Kaliteli Sohbet Seviyeli Sohbet Siteleri Chat sohbet siteleri sohbet Odaları

admin     25-01-21     Genel, sohbet, Sohbet Odaları     Çorum Sohbet Kaliteli Sohbet Seviyeli Sohbet Siteleri Chat sohbet siteleri sohbet Odaları     93570 Defa Okundu

Aylinsohbet.com. Çorum Sohbet Odaları:

İl il sohbet odaları kategorisinde bugün bizleri bekleyen sohbet odaları arasında Çorum Sohbet Odaları ile sizleri buluşturuyoruz. Çorum halkının buluşma noktası olan sohbet sitelerimiz ile sizlerde Çorumlu insanların eşsiz muhabbet ortamına kaliteli Chat alemine katılabilirsiniz. Karadeniz Bölgesinin İç Anadolu’ya açılan kapısı olan Çorum ili Anadolu kültür mozaiği içerisinde eşsiz bir konuma sahiptir. Günümüzden 7 bin yıl öncesine ait kültürel verilere rastlanan Çorum’da ilk organize devleti kuran Hititlerin ilk başkenti Hattuşa bulunmaktadır. 

Hattuşa Anadolu‘nun kalbinde UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Lisesine alınmış ülkemizdeki 9 değerden biridir. Hitit uygarlığı en az Mısır Uygarlığı kadar eski ve zengin bir uygarlıktır. Hititlerle Mısırlılar arasında yapılan Kadeş Antlaşması metin tabletleri Boğazköy‘de bulunmuştur. Hititlerin diğer önemli kült (dini) merkezlerinden sayılan, arkeolojide Arinna olarak bilinen Alacahöyük Ören Yeri ; 13 Kral Mezarı, Hatti Tunç Güneş Kursu ve Sfenksli Kapıları ile görülmeye değer tarihi bir yerdir. Ulu Önder Büyük Atatürk‘ün bizzat direktifleriyle ilk milli kazılarımızın başlangıç noktası olması ile de önem arz eder.

Çorum Sohbet Ortamı:

Çorum Sohbet Ortamı diğer adı ile Sohbet Chat Ortamı olan bu adres ile insanlar güvenilir bir mekanda elit insanlar ile sohbet ve Chat yapmaktadır. Ortaköy ilçesindeki Şapinuva Ören Yeri de büyük bir Hitit kenti olup, hala sürmekte olan kazı çalışmalarında bol miktarda yazılı belge ortaya çıkmıştır. Ayrıca, 1990 yılında başlatılan ve kongre dili Türkçe olan Hitoloji Kongresi her üç yılda bir düzenlenmekte olup, 6 yılda bir de Çorum’da gerçekleştirilmektedir. Bu kongreye Dünya’nın bir çok yerinden bilim adamı katılmaktadır. Hitit uygarlığının yanı sıra, her biri sanat şaheseri olan Selçuklu ve Osmanlı Dönemine ait cami, köprü ve kalelerle süslü Çorum, yayları ve İncesu Kanyonu gibi doğal güzellikleri ile de görülmeye değer bir yerdir.

Çorum Meşhur Leblebisi:

Meşhur leblebisi, Osmancık ve Kargı’da üretilen kaliteli pirinçleri Dünyaca tanınmaktadır. Kaliteli Muhabbet Odası olan Çorum sohbet odaları insanların seviyeli sohbet etmelerini amaçlayan bir sohbet sitesi olduğu için oldukça talep görmektedir. Sizlerde kaliteli sohbet yapmak için Chat siteleri adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Çorum (merkez), Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, İskilip,Kargı, Laçin, Mecitözü,Oğuzlar, Ortaköy, Osmancık, Sungurlu,Uğurludağ. Alaca: İl merkezine uzaklığı 50 km’dir. Yozgat-Çorum, SungurluTokat karayollarının kesiştiği yerde bulunmaktadır.

Turizm Gezme yerleri:

Alaca’da turizme açık en önemli tarihi yerler Eskiyapar ve Mahmudiye köyündeki tarihi kalıntılar ile Hitit Dönemi eserleriyle dolu olan Alacahöyük, Kalınkaya ve Pazarlı ören yerleridir. Gerdek kaya mezarı ile Koçhisar Marası da turistlerin uğrak yerlerindendir. İlçe merkezinde 1763 yılında Ömer Osman Pa tarafından yaptırılan Eski Cami ile 1893 yılında Ardahan Göçmeni Şeyh Efendi tarafından ahşap olarak yaptırılan Yeni Cami ve Hüseyin Gazi Türbesi de tarihi değeri olan yapılardır.Aylinsohbet.com.

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!