Deniz Börülcesinin Faydaları Nelerdir: |

Deniz Börülcesinin Faydaları Nelerdir:

Deniz Börülcesinin Faydaları Nelerdir:

admin     16-05-21     Genel, Sağlık     Deniz Börülcesinin Faydaları Nelerdir:     1276 Defa Okundu

İltihabı Bitiren Mucize Besin Deniz Börülcesi:

Vücuttaki iltihaplar hemen hemen şikayet ettiği sağlık sorunlarından biridir. Birçok hastalığa davetiye çıkaran bu durumdan kurtulmak için uzmanlar bazı besinler önerir. Bunlardan biri de deniz börülcesidir. Deniz börülcesi ıspanak ailesine ait güçlü bir toksin atıcıdır. Peki deniz börülcesinin faydaları nelerdir. Sizler için börülce hakkında merak edilenleri araştırdık.

Denizdeki gelgitlerle oluşan en tuzlu bitki olan deniz börülcesi tam bir vitamin ve mineral deposudur. Halk arasında kurşun otu ya da tuzlu ot olarak da adlandırılır. ilkbaharla beraber yeşeren deniz börülcesi yazları çokça tüketilir. Bünyesinde tuz mineralleri barındırdığından vücuttaki iltihabı atmada etkilidir. Deniz börülcesi hem yemek hem de salata olarak tüketilir. Özellikle yoğurt ve sarımsaklı yapılan salatası hem kilo vermeye yarıyor hem de vücudun yenilenmesini destekliyor.

Deniz Börülcesi Nedir:

Tuz gölü, Aksaray, Ereğli, Burdur ve Tarsus kıyılarında toplanır. Börülce tüketilmeden bir gün boyunca tatlı suda bekletilmelidir. İçerdiği tuz oranını azaltmak için bu yöntem uygulanmalıdır. Aksi halde sindirim sorunlarına neden olabilir. İçerdiği tuz ve aynı zamanda guatr gibi ciddi hastalıkların yaşanmasını önlemede etkilidir. Sonbahara doğru rengi kırmızı olur. İlkbahar ve yazın ise yeşil ve sarı renklerde olur. Çamurlu ve alkali topraklarda yetiştiğinden içeriğinde güçlü formlar barındırır. Yeni yeni araştırmalara konu alan deniz börülcesi alternatif tıpta çokça kullanılmıştır. sıyrılcak haslıyoruz  resimdeki gibi çoplerinden ayıklıyoruz ve limon  zeytin yagı ekleyip servis edebiliriz istersek  yogurtlayıp istersek yumurtalı istersek makaryada ekleyebiliriz ben her  turlu  yedim ve çok sevdigim bi  bitkidir.

Deniz Börülcesinin Faydaları Nelerdir:

Vücuttaki tuz eksikliği lenflerin çalışmamasını sağlar.  Bu da guatr gibi ciddi hastalığa zemin hazırlar. Ancak doğada bulunan her tuz çeşidi vücuttaki bu eksikliği gidermez. Deniz börülcesi bu bakımdan en ideal besindir. İçerdiği tuz mineralleri sayesinde tuz oranını dengeler. Ortaya çıkan guatr şiddetini azaltır. Güçlü sodyum ve kükürt maddeleri içeren deniz börülcesi idrar problemine iyi gelir. Mesanede yaşanan herhangi bir enfeksiyonlu sağlık sorunu idrar yapmada güçlük oluşturur. Bunun için vücut bazı minerallere ihtiyaç duyar deniz börülcesi bu mineralleri sağlamada etkilidir.

Deniz Börülcenin Faydaları:

C vitamini vücudun vazgeçilmezleri arasındadır. Özellikle bağışıklığın güçlenmesi için C vitamini bakımından zengin olan besinler tüketilmelidir. Aksi halde vücut bağışıklığı zayıflar ve kişi sürekli hastalanmaya başlar. Bu sağlık sorunlarını yaşamamak için deniz börülcesi gibi C vitamini bakımından zengin besinleri haftada en az iki kez tüketilmesinde fayda var.

Yüksek lif yapısı olan deniz börülcesi sindirim problemlerine de iyi gelir. Ancak deniz börülcesi sirkeli suda ya da tatlı suda iyice yıkanması gerekir. Daha sonra tüketildiğinde bağırsak ve mide hastalıklarının önüne geçer. İshal ve kabızlık gibi rahatsızlıkların yaşanmamasını sağlayarak metabolizmayı düzenler. Deniz börülcesi metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermede oldukça etkili bir besindir. Uzun süre tokluk hissi verir. Aynı zamanda içerdiği kalsiyum ve potasyum sayesinde kemik sağlığını destekler. Vücuttaki hücreleri yenilediği gibi cilt hücrelerini de yeniler. Bu sayede cildin parlak ve daha güçlü görünmesini sağlar. Karaciğer içinde mucize bir besindir. Burada biriken iltihaplı hücreleri söker atar. Aylinsohbet.com.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!