Gripten Korunma Yolları: | AylinSohbet.Com - Online Sohbet Odaları, Mobil Chat Sitesi

Gripten Korunma Yolları:

Gripten Korunma Yolları:

admin     07-06-19     Sağlık     Gripten Korunma Yolları:     996 Defa Okundu

Gripten korunma yolları:

Hapşırma veya burun aktığında tek kullanımlık mendiller kullanılmalı, mendil yoksa kolunuzla ağızınızı kapatmalısınız.Ellerin sık sık yıkanması, özellikle ofis çalışanlarında el dezenfektanları kullanılması tavsiye edilmektedir.Grip virüsü damlacık şeklinde havada asılı kalabilmekte. Bu asılı kalma süresi bir güne kadar uzayabilmektedir.

Grip geçiren birinin odasına girdiğinizde o mikrobu alıp bir gün sonra bile hasta olabilirsiniz.Odaların ortamları sık sık temiz hava ile havalandırılmalı.Sık kullanılan priz yüzeyleri, elektrik düğmeleri, dolap sapları, telefonlar gibi yüzeylerin temizlenmesi,çok kullanılan yerlerin dezenfekte edilmesi grip virüsü ile daha az karşılaşılmasını olanaklı kılacaktır.

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte soğuk algınlığı vakaları da hızla artmaya başladı.Grip kendisini ateş ya da titreme hissi, öksürük, boğaz ağrısı, vücut ağrıları, baş ağrısı, ciddi halsizlik, çocuklarda yetişkinlerden daha sık olmak üzere bazen kusma ve ishal ile gösterir.Gripten nasıl korunuruz sorusunun cevabı ve tüm bilmek istedikleriniz sitemizde.Aylinsohbet.com.

 

 

 

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!