Kara Üzümün Mucizevi Faydaları: | AylinSohbet.Com - Online Sohbet Odaları, Mobil Chat Sitesi

Kara Üzümün Mucizevi Faydaları:

Kara Üzümün Mucizevi Faydaları:

admin     27-06-19     Sağlık     Kara Üzümün Mucizevi Faydaları:     969 Defa Okundu

Kara Üzümün Mucizevi Faydaları:

Hem mevsiminde hemde kurutularak tüketilen siyah üzümün faydaları aslında saymakla bitmez. Kuru üzüm adeta sağlık deposudur. Kara üzüm; güzellik iksiri, gerçek beyin besini ve zayıflamak için yapılan rejimlerin ana ürünüdür.unutkanlığa siyah üzüm suyu. Siyah üzüm ile bilişsel faaliyetlerin arasındaki ilişki özellikle yaşlanma ile gelen unutkanlık açısından birçok araştırmaya konu olmakta. Yeni yapılan araştırmalar ise kadınlar için bir müjde niteliğinde.

siyah.üzüm.gidahattileeds ve welch üniversiteleri araştırmacıları tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen çift körlü, kontrollü randomize çalışma, siyah üzüm suyu tüketiminin insanlardaki beyin fonksiyonlarını nasıl etkilediği konusunu araştırmıştır. Araştırmacılar bu noktada özellikte kariyer ve çocuk bakımı gibi meşguliyete sahip anneler olmak üzere günlük hayatın stresine daha fazla maruz kalan kişileri araştırmaya dahil etmişlerdir.
Hafızayı geliştiriyor

Gerçekleştirilen araştırmadan elde edilen sonuçlar siyah üzüm suyunun günlük tüketiminin insanlarda bazı hafıza ile ilgili fonksiyonları iyileştirdiğini ve yaşlı kişilerde araç kullanmayı daha güvenli hale getirdiğini göstermiştir.

Bu sonuçlara ek olarak araştırmacılar, siyah üzüm suyu tüketiminin sona ermesinden sonra bile insan bedeninde faydalı etkileri kesilmeden bir süre daha devam ettiğini görmüşlerdir.. Şaşırtıcı bulgunun nedeni olarak siyah üzüm suyunda bulunan besin maddelerinin veya polifenollerin zihinsel faaliyetleri uzun vadeli olarak güçlendirmesi olduğunu öne süren araştırmacılar için bu bulgu siyah üzümün sağlık etkinliğini güçlendiren yeni bir faktördür.

siyah-uzum-2-gidahattiBu konu üzerine geçmişte yapılan araştırmalar, siyah üzümün bu faydalı etkilerinin kaynağı olarak eşsiz polifenol bileşimi ve özellikle de meyvenin içerisinde bulunan flavonoidleri göstermektedir.

Hatta gerçekleştirilen bu yeni araştırma, %100 siyah üzüm suyunun kalp sağlığına iyi geldiğini belirten yaklaşık 20 yıllık bilimsel araştırmaların üzerine kurulmuştur. üzümün bileşeninde yer alan flavonoid grubu maddeler ise özellikte siyah üzümün kabuğunda ve çekirdeklerinde bulunmakta.
Siyah üzümün faydaları. Çekirdeğinden, kabuğuna, yaprağına, kurusuna kadar şifa deposu olan siyah üzümün faydaları saymakla bitmiyor.

migrenden hazımsızlığa, demir eksikliğinden, kabızlığa kadar iyi gelen siyah üzümün yumurtalıklardaki kist oluşumunu önlediği belirtilmektedir. Gerçekleştirilen birçok araştırma sonucunda siyah üzümün kadınlarda adet düzensizliği, kısırlık, düşük yapma gibi birçok soruna neden olan, yumurtalıklarda oluşan kistleri tedavi edici etkiye sahip olduğunu ortaya çıkartmıştır.

Üzümün faydaları
Lif açısından zengin olan üzüm karaciğeri, böbreği ve bağırsağı çalıştırarak vücuttan zehirli maddelerin atılmasını sağlıyor. Sindirim ve bağırsak hareketlerini düzenliyor.

Kabuğunda bulunan flavonoid ve resveratrol damar hastalıklarını önlemesinde büyük rol oynuyor.
Kandaki kolesterol düzeyini düşürüyor ve kalp hastalıkları riskini azaltıyor.
Damarları kuvvetlendiriyor, yüksek tansiyonu önlüyor.
Üzümde kemik sağlığı açısından önemli olan bor elementi var.

Kireçlenmeyi azaltıyor.
Diyabetli ve varisli kişilere de tedavi sürecinde fayda sağlıyor.
Gözü katarakttan koruyor. Sürekli bilgisayar karşısında olanların göz sağlığı için çok faydalı.
Üzüm çekirdeği antioksidan etkinliğiyle beyin hücrelerinin yaşlanmasını yavaşlatarak alzheimer gibi hastalıkların görülme sıklığını azaltıyor.
Üzüm çekirdeği yağında bulunan polifenoller cildi kuvvetlendiriyor ve besliyor.Aylinsohbet.com.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!