AylinSohbet.Com - Online Sohbet Odaları, Mobil Chat Sitesi

Limonun Sağlığa Faydaları Ve Zararları Seviyeli Online Sohbet Siteleri:

Limonun Sağlığa Faydaları Ve Zararları Seviyeli Online Sohbet Siteleri:

admin     22-01-23     Genel     Limonun Sağlığa Faydaları Ve Zararları Seviyeli Online Sohbet Siteleri:     317 Defa Okundu

Limonun Bilinen  Bilinmeyen Yönleri:

Limon, C vitamini yönünden yüksek olan, sarı renkli, dışı asitli bir kabukla kaplı, içi ekşi ve sulu dilimler halinde oval bir yapıya sahip bitkinin meyvesidir. Ülkemizde limon yetiştiriciliği Akdeniz Bölgesi ile Kıyı Egenin sınırlı kısımlarında üretilmektedir.  Son derece güzel kokulu, güzel çiçekli, vitamini en çoğu kabuklarında bulunan limon ilkbahar mevsiminde çiçek açar. Son baharın sonuna doğru olgunlaşır ve  hasat edilir. Mutfakların vazgeçilmezlerindendir, limon suyunu pek çok yerde kullanırız.

Limonun İnsan Sağlığı için Yararları Faydaları:

Limon kalp çarpıntısını yok eder, tıkanmış kalp damarlarını açar Kanı temizler Günlük enerji ve direncinizin kazanmanızı sağla  Böbreklerde meydana gelen tıkanıklıkları ve böbreklerde oluşan taşları kumları liman sayesinde giderebilirsiniz İdrar yollarındaki iltihapları söker yüksek kolesterolü olan kişiler günde yarım limon yedikleri takdirde kolesterolleri düşer Kansızlık problemin limonun faydalı olduğu görülmüştür Burun kanaması yaşayan kişiler bir miktar limon suyunun burunlarına çekerlerse burun kanamaları durur. Gıda zehirlenmesi sorunu yaşayan kişilere limon yedirilirse zehirlenmenin etkisi geçer. Nezle grip soğuk algını hastalıklarında liman ve limon suyu tedavi edici etki gösterir. Yağlı yemeklerin üzerine sıkılan limon suyu, bu yağlar yüzme kilo almanızı engeller. Ağzı içinde oluşan yaralarda limon suyu ile gargara yaparsanız bu yaralar geçer. Diş ve dişeti hastalıklarına limon suyu bire biri gelir. Sık sık baş ağrısı çeken kişilerin limon faydalı olur. Limon suyu eşit oranda su ile karıştırılırsa ve bu şeyle yüzdeki sivilceler silinirse sivilceler zamanla yok olur. Limon karaciğerdeki bütün hastalıkları temizler.

Limonun  Diğer Faydaları İlaç Deposu Gibi Olan Limonun Önemli Yararları:

Ağız kokusunu giderir, kalp çarpıntısını teskin eder, balgam yaptırmaz, karaciğerdeki harareti söndürür, safrayı söktürür, basur hastalığına iyi gelir, iştahı arttırır, ağrı ve sızıyı dağıtır, mide bulantısını önler, cilde sürülünce güzelleştirir, kusmaları keser, yüzdeki çillere faydalıdır, hazmı kolaylaştırır, parlatıcı ve temizleyicidir, şişkinliği giderir, mürekkep lekesini çıkarır, mideyi kuvvetlendirir, kabuğu ğüvelenmeye engel olur, Susuzluğu teskin eder, kabuğu yakılınca odayı temizler. Bu kadar faydanın yanında limonun zararlı yönleri de vardır Limonun olumsuz etkileri nelerdir.

Limonun Zararları:

Fazla içilen limon suyu kanı inceletebilir. Çok fazla limon yerseniz diş etleriniz de kanama başlar. Yine fazla oranda tüketilen limon mide ülserine ve gastrite yol açabilir. Her şeyin fazlası zarar sözünü unutmamanız dileğiyle, günlük ihtiyaçlarınız kadarı tüketmeniz sağlığınız için daha sağlıklı olacaktır. Aylinsohbet.com.

Bir Önceki Yazıyı Görmek İçin Tıklayın:

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!