Narın Faydaları Nelerdir: | AylinSohbet.Com - Online Sohbet Odaları, Mobil Chat Sitesi

Narın Faydaları Nelerdir:

Narın Faydaları Nelerdir:

admin     05-12-19     Genel, Sağlık     Narın Faydaları Nelerdir:     2029 Defa Okundu

Aylinsohbet.com<Blog>Narın Faydaları:

Antioksidan zenginidir. Nar taneleri canlı kırmızı tonlarını polifenollerden alır. C vitamini kaynağı . Kanseri önler. Hafızayı korur. Sindirim hastalıklarının gelişmesine engel olur.Vücuttaki iltihaplanmayı azaltır.Kalbi ve damarları korur.Kan basıncını düşürmeye yardımcı olur.

Kışın en bereketli meyvesi narı ne kadar seviyorsunuz bilemiyoruz ama bu yazının ardından onu her gün yemek isteyecek kadar çok seveceğinizden eminiz.Güçlü antioksidan özellikleri olduğu söylenen, faydaları aslında saymakla bitmeyecek kadar fazla olan narı her gün yediğinizde vücudunuzda neler oluyor hiç düşünmüş müydünüz.

Kalp çarpıntısına iyi gelmesinden tutun da birçok kanser türüne yakalanma ihtimalini ciddi ölçüde azaltmasına, narın faydalarını öğrenince, her gün 1 adet narı üşenmeden ayıklayıp yediğinizde sağlığınıza ne gibi etkileri olacağını bilince siz de her gün nar yemeye başlayacak, mevsimi geçmeden, nar tezgahlardan kalkmadan onu sofralarınıza daha sık konuk etmeye başlayacaksınız.                                                   

Narın faydaları, vücudunuza etkileri

tümdetaylarıyla karşınızda, buyursunlar.Unutmadan narın en az kendisi kadar faydalı olan çekirdeğinin ne işlere yaradığını olduğunu merak ediyorsanız nar çekirdeğinin faydalarına göz atabilir, sadece suyunu içtiğinizde neler olacağını öğrenmek içinse nar suyunun faydalarını anlattığımız yazımızı okuyabilirsiniz.

Nar, vücuttaki toksinleri idrar yoluyla vücuttan uzaklaştırıyor

Her gün düzenli olarak nar tüketmeye başladığınızda narın güçlü antioksidan etkileri ilk olarak kendini vücudunuzdaki toksinleri uzaklaştırmaya adıyor desek yeri. Bunu da idrar söktürücü etkisi sayesinde yerine getiriyor tabii. Bu sayede vücudunuzda biriken toksinlerden, başka bir ifadeyle birçok hastalığa neden olabilecek zararlı maddelerden sizi kurtarıyor.

Hücrelerimizi hastalıklara karşı daha dayanıklı hale getiriyor, grip ve nezle gibi hastalıkların hızla geçmesini sağlıyor.

Bu güçlü antioksidan etkisiyle, aynı zamanda da içinde bulunan C, E, K vitaminleri ve potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir gibi minerallerin gücüyle nar, bağışıklık sistemimizin güçlenmesine önemli katkılarda bulunuyor. Bu da ilk olarak grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıklarda kendini gösteriyor. Eğer hasta olacak gibiyseniz ya da çoktan olduysanız her gün 1 adet nardan destek alarak iyileşme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Üstelik bunu hasta olmayı beklemeden önce, tüm bu kış hastalıklarından korunmak için de yapabilirsiniz.

Sindirim sistemini olumlu yönde etkiliyor, mideyi kuvvetlendiriyor

Her gün düzenli olarak bir avuç ya da bir adet nar tüketerek sindirim sisteminize de büyük iyiliklerde bulunabilirsiniz. Sindirim sisteminin sağlıkla çalışmasına destek olan nar, özellikle hazımsızlık ve buna bağlı mide ağrıları çekenleri bu sorundan kısa sürede kurtarabiliyor. Ancak mide asidi problemleri yaşıyorsanız tabii ki düzenli olarak nar yemeye başlamadan önce doktorunuza danışmanız ve onun onaylamadığı hiçbir şeyi yapmamanız gerekiyor, hatırlatmış olalım.

Nar, diş eti iltihaplanmalarının hızla geçmesini sağlıyor, ağız sağlığını koruyor.

Virüsleri önleyici etkiler gösteren nar, bu özelliği sayesinde ağız sağlığımızın da en büyük destekçilerinden. Özellikle diş eti iltihaplanması gibi bir sorununuz varsa bu süreçte nardan destek almayı deneyin deriz. İyileşme sürecini hızlandıracak olan nar, aynı zamanda genel ağız sağlığınıza da iyi gelecek, diş taşlarının dahi oluşumunu elinden geldiğinde engelleyecektir.

Kan dolaşımının hızlanmasını sağlıyor, damarlarda zaman içinde biriken plakaların da temizlenmesine destek oluyor

Her gün düzenli olarak nar tüketmeye başladığınızda, uzun vadede alacağınız yararlardan belki de en önemlisi bu diyebiliriz. Güçlü antioksidan özellikleri bulunan, bu sayede vücudumuza giren serbest radikallere savaş açan nar, kan dolaşımının da hızlanmasını sağlıyor. Aynı zamanda düzenli kullanımında damarlarda çeşitli nedenlerle zamanla birikmeye başlayan ve plaka olarak anılan yapıların da temizlenmesine destek oluyor.

Düzenli olarak tüketildiğinde damar tıkanıklığını en aza indirerek kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltıyor.

Antioksidan etkisiyle damarların temizlenmesine ve kan dolaşımının sağlıklı bir şekilde devam etmesine ön ayak olan nar, düzenli olarak tüketilmeye devam edildiğinde damar tıkanıklığı ya da kalp krizi ve felç gibi aniden gelişebilecek birçok ciddi sağlık sorununa da engel oluyor. Kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini en aza indiriyor.

Romatizma, eklem ve kas ağrılarını en aza indiriyor.

Damarların rahatlamasını sağlamakla da kalmayan nar, özellikle ileri yaşlarda görülmeye başlayan romatizma ağrılarının da daha az hissedilmesini sağlıyor. Bunun yanında her yaştan insanın başına gelebilecek olan eklem ve kas ağrılarına da çözüm olduğu söyleniyor.

Nar, güçlü antioksidan özellikleriyle birçok kanser türüne karşı vücudu koruyor, oluşan hastalıklı hücrelerin çoğalıp yayılma hızını azaltıyor.

Her gün düzenli olarak nar yemeye başladığınızda vücudunuzu grip, nezle gibi birçok kış hastalığından korursunuz dedik ama narın faydaları bununla da sınırlı değil. Nar, öyle güçlü antioksidan özellikler gösteriyor ki aşırıya kaçmadan, düzenli olarak tükettiğimizde bu etkileri meme kanseri başta olmak üzere birçok kanser türüne karşı da vücudumuzu olumlu yönde etkiliyor. Öyle ki narın kansere karşı vücudumuzu koruduğu, halihazırda oluşmuş olan kanserli hücreler söz konusuysa bu hücrelerin yayılıp çoğalma hızını yavaşlattığı söyleniyor.

Yine antioksidan özellikleri sayesinde cildin temizlenmesine, sağlıkla ışıldamasına destek oluyor.

Tüm bu temizleyici etkileri sayesinde nar, sadece vücudumuza içten destek olmakla kalmıyor, bu etkilerini cilt güzelliğinde de konuşturuyor. Düzenli olarak nar tüketildiğinde bir süre sonra hücrelerimiz birçok zararlı maddeden arındığından cildimiz de temizlenmiş oluyor. Bu da bize sağlıkla ışıldayan, temiz bir cilt olarak geri dönüyor.

Yaşlanma karşıtı bir etki oluşturarak kırışıklıkların oluşumunu en aza indiriyor ve geciktiriyor.

Doğal bir anti-aging, yani yaşlanma karşıtı ürün olarak görülen nar, bu özelliği sayesinde cildi sadece temizlemekle de kalmıyor, uzun süreli ve düzenli kullanıldığında kırışıklıkların oluşumunu en aza indirdiği ve geciktirdiği biliniyor. Hatta bu nedenle nar, kozmetik sektörde de birçok ilacın, toniğin, kremin içinde kendine sıklıkla yer buluyor. Tabii en iyisi ve en lezzetlisi onu taze tazeyken düzenli olarak tüketmekten geçiyor.Aylinsohbet.com.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (4 Yorum)

    nardan biri çocuk bir aile maf oldu narı böle övme bayen uyuz kaynak haberler …… nar eşitdir ölüm

      bay uyuz nardan ölsem ben olurdum mevsimi geldimi gunde bitane yerim hem sende narı kotuleme bay uyuz kimbilir nasıl bir nar yedi nar esittir saglıktır yeterki iyisini ye dedemn nar bahcesi vardı benim kadar nar yiyen olmamıstır ve degişik tatlılarınnıda yapıyom narsucuguna lokumuna pastasına kadar muallebisine kadar bay kara cahil uyuzu.

    Nar cennet meyvelerindendir. Kabuğuna kadar her şeyi faydalıdır. Çok güzel paylaşım emeğinize sağlık.

    Nar dan ölünür mü hiç en sevdiğim meyve sezonu geldiğini zaman bı oturuşta 5 tane yerim hep çok severler. Nar eşittir ben

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!