Orkide Çiçeklerin Anlamları: | AylinSohbet.Com - Online Sohbet Odaları, Mobil Chat Sitesi

Orkide Çiçeklerin Anlamları:

Orkide Çiçeklerin Anlamları:

admin     16-11-19     Genel, Kadınca Güzellik     Orkide Çiçeklerin Anlamları:     1614 Defa Okundu

Beyaz Orkide: Saf sevgiyi temsil eder. Beyaz orkide çiçeği alınması tereddüt, şüphe, kin gibi duygularla kirlenmemiş temiz ve masum sevgi anlamına gelir. En çok tercih edilen orkideçiçeğidir. Son derece dayanıklı olması da taşıdığı anlamı güçlendirdiği gibi özel günlerin vazgeçilmez çiçeğidir.
Mor Orkidenin Anlamı: 
Mor Orkide: Mor rengi yüzyıllar boyunca kral ve kraliçelerin vazgeçilmezi olup özellikle asiller tarafından tercih edilmiştir. Orkide çiçeği kendi başına fazlasıyla zarif ve göz alıcı iken romantizmin duygusallığın rengi mor orkide asaleti temsil eder Tıpkı ifade ettiği anlam gibi nadir bulunan bir orkide türüdür.
Pembe Orkidenin Anlamı:
Orkide: Son dönemlerde çokça tercih edilen bir orkide çiçeği çiçeği çeşididir. Sevecenliği ve samimiyeti simgeleyen orkide çiçeği, genellikle yeni çiftler tarafından hediye olarak tercih edilir. Canlı tonlarının güzelliği ve güzel kokusu bakımına bağlı olarak uzun süre kalıcı olabilir.

Orkide çiçeğinİn efsanesi de en az anlamı kadar eşsiz ve güzeldir. Maraş ın Geben yaylasında güzeller güzeli saçları mis kokulu prenses Orkis yaşarmış, Orkis sabahın ilk ışıklarında kimse uyanmadan kalkar dağ eteklerine koşarmış.

Orkis bir gün yemyeşil kırlarda otururken eteğine bir beyaz bir leylek konmuş. Leylek o kadar güzelmiş ki orkis leyleği, leylek orkis i seyre dalmış derken havanın karardığını fark eden orkis hızla yerinden kalkarken leyleğin kanadı kırılmış. orkis bu duruma çok üzülmüş ve saçından bir tel koparıp yaralı leyleğin kanadını sarmış. o anda leylek yakışıklı bir delikanlıya dönüşmüş, orkis in şaşkınlıktan dili tutulmuş .

Yakışıklı delikanlı uzun yıllardır dağlarda taşlarda orkisi aradığını söylemiş ve havalar soğuyana kadar ayrılmamışlar. Ne var ki havalar soğuyunca delikanlı gitmesi gerektiğini ama ne olursa olsun geleceğini söylemiş. Böylece orkis beklemeye başlamış, bir gözü sevdiğinin hasreti ile ağlar diğeri geleceğini ümit eder gülermiş.

Beklemeye dermanı kalmayan orkis rüzgarın içinde toz olup dağa savrulmuş ve dağı orkisin mis kokusu sarmış. orkis in kendini rüzgara verdiği yerde ise bir çiçek bulmuşlar. Dünyada sadece Geben Yaylası’nda yetişen bu çiçeğe Maraş orkide’si adını vermişler.

Papatya Çiçeği Anlamı

Papatya çiçeği temiz sevgi anlamını ifade eden papatyalar aynı zamanda bolluk ve sıhhat anlamlarını da ifade eder. Sevginin en masun ifadesi papatyanın Anavatanı Türkiye’dir. En büyük özelliklerinden biri her sapında bir tane olmasıdır. Nisan ve ağustos ayları arasında açan papatyalar 20 ile 50 cm arasında boy uzunluklarına ulaşır.Aylinsohbet.com.Aylin

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!