Yeni Dünyanın faydaları: | AylinSohbet.Com - Online Sohbet Odaları, Mobil Chat Sitesi

Yeni Dünyanın faydaları:

Yeni Dünyanın faydaları:

admin     27-05-19     Sağlık     Yeni Dünyanın faydaları:     1259 Defa Okundu

Yeni Dünyanın Faydaları:

Çeşitli şekerler, organik asitler, pektin maddeleri, C vitamini ve karoten barındıran bu lezzetli meyvede bakın ne yararlar var.

diyet yapanlar için ideal bir meyve olma özelliği taşır.Kan şekerinin yavaş bir şekilde yükselmesini sağlayan lifler aynı şekilde düşüşü de yavaşlattığından ani acıkma krizlerini önler.Hem düşük kalorili olması hem de tok tutması açısından kilo verme sürecinde etkilidir.

Antioksidan etkilere sahip flavonoidler sayesinde hücre hasarını önleyerek kalp hastalıklarına karşı etkin bir koruma sağlar.Lifli bir meyve olmasından dolayı sindirim sistemi sorunu çekenler tarafından tüketidiğinde bağırsak faaliyetlerini düzenlemeye yardımcı olur.

Düzenli tüketildiğinde kabızlığa çare olur.Meyveleri suda pişirilip demlendikten sonra şekerle içilirse, ishal ve dizanteri hastalıklarına iyi gelir.Yaprağının kaynatılıp içilmesi şeker hastalığına iyi gelir.Çekirdeğinde idrar artırıcı özellik bulunduğu için böbrek ve mesane taşlarının düşürülmesinde faydalıdır.Böbreklerde oluşan kum ve taşlarının dökülmesine yardım eder.

Lumbago bel ağrısı ve nikriste kullanılır.Antioksidan etkilere sahip flavonoidler sayesinde hücre hasarını önleyerek kalp hastalıklarına karşı etkin bir koruma sağlar.Lifli bir meyve olmasından dolayı sindirim sistemi sorunu çekenler tarafından tüketidiğinde bağırsak faaliyetlerini düzenlemeye yardımcı olur.Meyveleri suda pişirilip demlendikten sonra şekerle içilirse, ishal ve dizanteri hastalıklarına iyi gelir.

Kandolaşımını düzenler. Sinirleri güçlendirir.Malta eriği A, C ve B vitaminleri bakımından oldukça zengindir. İçerisinde portakal kadar C vitamini bulundurduğu için özellikle soğuk algınlığı yaşadığınız dönemlerde Malta eriği de tüketebilirsiniz. Vitamin yanında gerçek bir lif ve mineral deposu.

Lifli yapısı sayesinde sindirim sisteminin düzenli ve sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Özellikle kabızlık sorunu olanların belli bir miktarda tüketmeleri önerilir. Bu şekilde bağırsakları daha düzenli bir şekilde çalışacaktır.Glisemik indeksi düşük bir meyve olduğu için diyetlerde rahatlıkla tüketilebilir.

Kan şekerini birden yükseltmez ve bu nedenle de tokluk hissi verir. Tüketildiği durumlarda daha uzun süre tokluk hissi vereceği için de aniden bastıran açlık krizlerinin ve tatlı krizlerinin önüne geçerek zayıflamaya yardımcı oluyor. Antioksidan içeriğine sahip olduğu için cildi yeniler, hücre onarımını hızlandırır. Sakinleştirici etkisi vardır.

Kusma gibi problem yaşadığınızda yiyeceğiniz Malta eriği kusmayı durdurmaya yardımcı olacaktı Kurutulan bu çekirdeklerden çay elde ediliyor. Bu da sindirim sistemizini destekliyor ve cildinizi güzelleştiriyor. Malta eriği çekirdeğinin tozundan ise cilde yararlı maskelerde yapılabiliniyor. Kısacası birçok alanda bu nefis meyveyi kullanmanız mümkün. ayrıca marmelatıda oldukca güzel oluyor Şimdiden afiyetler olsun.

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!