Sol Ayağım – Christy Brown | AylinSohbet.Com - Online Sohbet Odaları, Mobil Chat Sitesi

Sol Ayağım – Christy Brown

Sol Ayağım – Christy Brown

SaLiMeN     19-05-23     Kitap     Sol Ayağım – Christy Brown     127 Defa Okundu

Sol Ayağım – Christy Brown

İyi Biyografi Kitaplarından Biri. Kitap türleri arasında belki de en etkileyici olanı ve insanların üzerinde İz bırakan biyografi türünde yazılmış olanlarıdır.
Gerçek hikayelerin hepsi ilgi çekici olur ama bir de ibret alınası hayatlardan alındıysa, daha farklı oluyor. Sol Ayağım, Christy Brown’un otobiyografi türünde yazdığı kitabı. Doğuştan beyin felci geçiren Brown, hayata sımsıkı tutunan ve mucizelerin olduğuna inanmazı sağlayan biri. Doğduğunda doktorlar onun çok yaşamayacağını söylüyor ama o yaşamak şurada dursun, sadece sol ayağını kullanarak harikalar yaratıyor. Bunlardan biri de sol ayağıyla yazdığı ve Sol Ayağım adını verdiği kitabı.

Sol Ayağım Kitabının Özeti;

Christy Brown’un kendi hayatını anlattığı Sol Ayağım, İsimli kitabı, hayata bakış açınızı tamamen değiştirecek güçte. Bir defa kitabı sadece sol ayağını kullanarak yazdığını öğrendikten sonra, daha hevesle ve merakla okuma İsteği duyuyorsunuz. Kitabı okurken aklınıza Şu sorular gelsin lütfen; başarı nedir, başarıya ne engel olur, mutluluğun kaynağı nedir?
Çünkü Brown’un hayatını okurken, aynı zamanda Şikayet ettiğiniz kendi hayatınızı sorgulamalısınız. Doğuştan beyin felci geçiren,
Doktorların fazla yaşamayacağını, yaşasa da zihinsel engelli olarak hayatını devam ettireceğini söyledikleri birisi. Tüm imkansızlıklara meydan okuyan bir yaşam. Brown, hayatı boyunca eliyle yapamadığı her şeyi ayaklarıyla yapıyor. Bu kitabı okunacaklar listenize muhakkak eklemelisiniz.
Yazarın 1989 yılında aynı isimle beyaz perdeye taşınmış filmi, gerçek hayattan uyarlanan biyografi filmleri arasında yer alıyor.

Biliyormuydunuz, Çok okunan ve çok satan Kitap;  Küçük Prens – Antoine de Saint-Exupéry

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!